středa 17. srpna 2011

Podvodní AKty, FAshion a jíné světy.....

20. srpna to je  na chlup přesně 3 roky, co jsem začal fotit stařičkým Nikonosem V. za 150USD z ebay,   modelky pod vodou. Místo Nikonose používám dnes Canon, ale i tak mám starého Nikonose tak nějak víc rad než nového digi Canona.
Foto Petr Kleiner

Díval jsem se zpátky na první fotky z bazénu na kterých je Katka. Jsou  úplně jiné než ty poslední dnešní. Je  v nich víc hravosti, spontánnosti. Nemůžu sám za sebe zhodnotit zda jsou lepší nebo horší, jsou prostě jiné. Jinak nafocené, mají jinou atmosféru. Postupem času se hravost vytratila a změnila v serióznost,  vážnost, možná působí i trochu víc profi….
Ze svého pohledu vidím 3 zlomy ve focení bazénových modelek. Kunsthistorik by asi řekl tvůrčí období, možná  to tak lépe zní. Takže období. 

1. období: Hravost.
Začátek, vše je úžasné, hravost je cítit z každé fotky. Fotky jsou hodně syrové., ale sakra spontánní. Fotografie je z připravovaného kalendáře, který  bohužel nikdy nevyšel.
FOto Petr Kleiner


2.období: Barvy a Šátky
Fotografie postoupily kousek dál. Už to není tak hravé ,ale látky a šátky dávají obrazu nový směr, nový rozměr Fotografie mají v sobě více prostoru. Barvy jsou dominantnější. Látky vytvářejí různé tvary a podoby. Na fotografiích se objevuje více modelek v jednom obraze.
Foto Petr Kleiner
3. období : Black
Objevení černé jako dominantní barvy pozadí celého obrazu bylo hodně zlomové. Černá barva posadila obraz definitivně do jiné polohy než v předchozích letech. Černá barva vymazala prostor. Neexistuje nahoře nebo dole. Modelka se pohybuje někde mezi nebem a zemí. Voda už vlastně v obraze není vůbec znát. Zároveň je to opět návrat k aktům.  


2 komentáře:

  1. A dobře a naštěstí, že ten kalendář nevyšel - byla by to čistá finanční ztráta...

    OdpovědětVymazat
  2. Ten kalendář neměl přímo vydělat ani 1Kč. Měl to být firemní dárek.....

    OdpovědětVymazat