pondělí 23. května 2011

O vybavení to není, je to o vidění......

Proč Canon?

Přišel pod ruku. Já se o fotografickou techniku ani tolik nezajímám. Jsem megaloman, vždycky jsem cpal peníze do vybavení, abych měl to nejlepší, ale za poslední roky jsem zjistil, že není nutné mít to nejlepší. Jsem rád, že mi to došlo. Zrušil jsem externí blesk, zoomové objektivy. Fotím jen pevnými skly. Teď se neúspěšně snažím i jeden fotoaparát prodat (Canon EOS 1Ds Mark III. – pozn. autora) O vybavení to není, je to o vidění.

Jan Šibík

http://www.vostrej.net/rozhovor-s-janem-sibikem/

Přesně k téhle myšlence jsem taky dospěl. Nevím jestli dřív nebo později než Jan Šibík, ale to nakonec není vůbec důležité. Když jdu fotit s kolegy stále si z nich dělám legraci proč nosí ty ohromné mnoha kilogramové brašny. Nikdy jsem moc nepochopil co v nich vlastně mají. Používat jednoduchá pevná skla mě naučila Konica Hexar. Výborný objektiv 35/2 mě nikdy nezklamal.

Tahle jednoduché, ale geniální kamera mi hodně přirostla k srdci. Když jsem ji začal používat hodně mi to pomohlo se uvolnit a začít myslet jen na fotografii. Vnímat příběhy kolem sebe. Dodnes vzpomínám na její Silent mod. Naprosto neslyšitelný zvuk závěrky a téměř neslyšitelné broukání při převíjený filmu. Něco jako vrnění kočky.Řezník v Yerevanu. photo: Petr Kleiner

Řezník v Yerevanu. photo: Petr Kleiner
Sousedský sněm v Yerevanu. photo: Petr Kleiner
Pak přišel Pentax a jeho DA Limited objektivy.


Dokonalé objektivy po všech stránkách. Výborná kresba, dokonalé zpracování a příjemně kompaktní. Dohromady s tělem Pentax K10D tvořili nerozlučnou dvojici. Jestli mi někdy nechybí ZOOOm ? Ne!

O vybavení to není, je to o vidění......


Střelnice v Řecku: Petr Kleiner

2 komentáře:

  1. Konica Hexar je pro mě hodně kultovní záležitost. Díky za komentář.

    OdpovědětVymazat