neděle 5. prosince 2010

Žralok zabil v Egyptě Němku u resortu v Sharm el-Sheikh

Žralok zaútočil v neděli na německou turistku nedaleko oblíbeného egyptského letoviska Šarm aš-Šajch. Žena útok nepřežila, informuje agentura AFP.

Foto Petr Kleiner: Egypt. Brothers island.Oceanic White Tipped Shark- Žralok dlohoploutvý.

Žena plavala v moři v zálivu Náma kde ji napadl žralok. "Naneštěstí to skončilo smrtí. Byla to německá paní. Všechny lidi jsme dostali z vody," řekl po útoku Mohammed Sálem, ředitel přírodní rezervace South Sinai. Stalo se tak po nedávném znovu otevření rudého moře pro vodní sporty.

Egyptské ministerstvo životního prostředí ve čtvrtek uvedlo, že dvanáctičlenný tým specialistů žraloka, který měl útoky ne svědomí, chytil a zabil. Jednalo se údajně o žraloky dlouhoploutvé. Ministerstvo uvedlo, že to chytilo žraloka 7ft hmotnosti 330 liber a druhý, který byl 8 stop dlouhý, o hmotnosti 550 liber, v blízkosti areálu. Tady mi to připomíná Slavný film ČELISTI natočený Stevenem SpielbergemOrganizace pro ochranu přírody v Hurgádě však varovala, že lovci zabili nesprávné žraloky a skuteční útočníci dál volně plavou v moři, informovala BBC. Odvolávala se na to, že v žaludcích dopadených dravců nebyly lidské ostatky.

Nebezpečný žralok dlouhoploutvý tak stále brázdí vody Rudého moře a není vyloučené, že právě on napadl němku.

Podle BBC Egyptský úředníků řekl Němka zemřela bezprostředně po útoku. Objevily se zprávy, že buď jedna paže nebo obě nohy byly utržené.

Celý případ popisuje korespondent SKY news přímo z Egyptského Šarm aš-Šajch (Sharm el-Sheikh)


1 komentář: