pátek 8. října 2010

Vernisáž , 3 překvapení a 127 tisíc

V pondělí 4. října byla slavnostní vernisáží zahájena výstava Dostihy jinýma očima“ – pohled Petra Kleinera za kulisy Pardubických dostihů. Ještě v 16.45 to vypadalo, že budu zahajovat výstavu sám. Na konec se sešla asi 50 hostů. Úvodního slova se ujal Předseda představenstva Dostihového spolku Pardubice Miroslav Petráň. Zahájení vernisáže uvedl PR manager dostihového spolku Dušan Korel.

Překvapením pro měl byla účast primátora Pardubic Jaroslava Demla. Ještě víc mě překvapilo, že na jedné fotografii byla zobrazena jeho manželka, což jsem do té doby vůbec netušil.


Druhým překvapením byl náhlý příchod delegace z Kostariky. Do teď vůbec netuším kde se pánové z téhle vzdálené země vzali na vernisáži. Bohužel jsem se jich na to nestihl zeptat. Zůstane to tak asi na vždy pro mě tajemstvím.


Poslední věc, která mě překvapila byla historka s "Hlídačem brány". Už před časem jsem se dozvěděl, že byl v minulosti obávaným školníkem. Později mi jedna slečna vyprávěla jak se bála chodit na cvičák se psem když tam byl "Hlídač" také cvičit svého psa. No a konečně na vernisáži mi jeden pán vyprávěl jak již zmíněný Hlídač strážil bránu a jeden zaběhnutý kůň se usmyslel ,že chce právě touhle bránou projít. Když se nějakých 600Kg živé váhy rozhodne někam jít je moc těžké tomu zabránit a tak se to ani drsnému Hlídači nepovedlo. Kůň prošel zavřenou bránou a hlídač se ocitl pod bránou na zemi a kůň se po něm prošel. Většinou by to znamenalo těžká zranění nebo smrt. A jak dopadl Hlídač? Světe div se jemu se nestalo téměř vůbec nic!Jaké byly ohlasy? Hodně příjemné pro mě bylo čtení Pardubického a Hradeckého deníku.
Když mě fotil fotograf z těchto novin, myslel jsem, že to bude někde na str.14 dole s fotografii formátu krabička od sirek. Titulní strana mi vyrazila dech! Navíc titulní strana jak Pardubického tak Hradeckého vydání. Při úvaze o čtenosti nějakých 127 tis mě příjemně mrazí v zádech....Další fotografie z vernisáže.
Nebo také zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat