pondělí 14. prosince 2009

Greece-Řecko

Letos v létě jsme měl možnost být na řeckém ostrovu Rhodes. Než jsme tam odjel ptal jsem se známých fotografů jak se fotí v Řecku. Odpověď byla většinou stejná. Tam jsou to samí turisté a prakticky nic pořádného tam nenafotíš. Po zkušenostech z loňského roku už jsme tomu nevěřil.
Není to úplně jednoduché poblíž moře u turistických center najít normální obyvatele a život. Na takové hledání se nejlépe hodí malá motorka. Není to příliš drahé řešení, dostane se všude a nebudí přílišnou pozornost jako 4x4 terénní vozidlo.


Podle map, jsem našel zapadlou vesničku a kostelík schovaný v kopcích. Měl jsme velkou radost, že tam nikdo kromě místního duchovního nebyl. Přisednul jsem si k němu na lavičku pod olivovníkem a dal jsem se s nim do řeči. Řecky samo sebou neumím kromě pár slov vůbec nic, ale naštěstí tam také byl mladý muž také duchovní na "praxi" a ten uměl celkem dobře anglicky. Byli ke mě milí a pohostinní. Rozebrali jsem všechno možné a to i včetně náboženský otázek. Na konci rozhovoru jsem se ho zeptal zda si ho mohu vyfotit a on souhlasil.

Žádné komentáře:

Okomentovat