středa 15. července 2009

Nový Pentax K7

Značka Pentax představuje novou High-end digitální zrcadlovku s čipem 14,6 Mpix, s možností záznamu HD videa se zvukem, obrazovou stabilizací SR kompatibilní se všemi připojitelnými objektivy, se závěrkou s časem až 1/8000 sec. a sériovým snímáním s rychlostí až 5,2 obr./sec., a 77zónovým měřením expozice. K dispozici je také funkce automatické nivelace horizontu a kompozitní snímání HDR fotografií.
Pentax K-7 má zachovány důležité funkce z modelu K20D, a to především možnost doostřování fokální roviny pro jednotlivé objektivy (až 20 objektivů zůstává v paměti fotoaparátu).
  • Pentax K-7 umožňuje interně "vyvolávat" RAW soubory do formátu TIFF nebo JPG se současnou možností odstranění základních vad objektivů, jako je chromatická aberace apod. Tato funkce je využitelná u objektivů řady DA a DA-F.
  • Dosud nebyla uvolněna informace o rozsahu funkce interní kompozice, tedy rozsah SHIFTu a otáčení čipu pro makro nebo architekturu. Na TK v Dubaji, při uvedení K20D ale bylo naznačeno, že příští generace SR systému umožní posun až o 5 mm, což vzhledem k novému SR systému může leccos naznačovat. Také jsme si ověřili, že DA objektivy řady Limited mají výrazně větší obrazový kruh, než vyžaduje APS-C čip, např. u DA 15 mm je to 38 mm, u DA 21 mm je to dokonce 40 mm, což může také naznačovat možný rozsah SHIFT funkce.
  • Nový systém SR redukce otřesů nyní vyrovnává také "rotační" chvění díky možností otáčení čipu v jeho ose.
  • Zůstávají zachovány všechny uživatelské funkce K20D včetně možnosti programování voličů, kdy si uživatel určí např. v režimu Av, zda chce palcem nastavovat hodnotu clony a ukazováčkem expoziční korekci či naopak. K dispozici je opět skvělé zelené tlačítko pro okamžité nastavení korektní expozice v Manuálním režimu - není tedy nutné, jak je tomu u jiných zrcadlovek, hledat správnou expozici zdlouhavě přes čárkový expozimetr v hledáčku.
  • K dispozici jsou 4 výměnné matnice. Zůstává také k dispozici X-synchro kontakt pro připojení ateliérových blesků.
  • Monitor pro kontrolu snímků je v širokém rozsahu kalibrovatelný, a to jak jasově, tak především z hlediska barevného podání a to v obou osách, tedy Modrá - Jantarová, a Purpurová - Zelená, takže je možné již při snímání kontrolovat i barevné podání snímků.
  • K dispozici je i nadále uživatelsky nastavitelné barevné podání snímků i u přednastavených režimech White Balance. Pokud vám vyhovuje např, teplejší barevné podání, není problém toto zohlednit u všech nebo některých presets WB.
  • Pentax K-7 má k dispozici funkci snížení kontrastu nejvyšší jasů a stínů (kromě možnosti rozšíření dynamického rozsahu na 9,5 EV), což ocení zejména fotografové při svatební fotografii, a nevěsty s bílými šaty.
  • Kompozitní HDR snímání se třemi dílčími snímky je možné nastavit ve dvou režimech. Pokud pouze potřebujete dosáhnout korektní expozice scény s vysokým kontrastem ale bez "efektu" HDR, navolíte nižší úroveň a dojde pouze ke kompresi rozsahu jasů. Vyšší úroveň již pracuje s mapováním tonality a vznikají tak přímo typické HDR fotografie.
  • A/D převodník u Pentaxu K-7 je 14bitový.
Zdroj: Fotolife

Tak takhle byl oficiálně představen nový Pentax K7 na tiskové konferenci.Žádné komentáře:

Okomentovat